Łyna rzeka tajemnic - zobacz relację ze spływu

Relacja ze splywu Lyna

Rzeka Łyna to wspaniała przygoda dla osób szukających aktywnego, outdoorowego doświadczenia. Będziesz mieć dużo energii, ponieważ przez cały czas trwania spływu musisz niemal bez przerwy wiosłować. Nieustannie zmieniasz kierunek, a czasem nawet płyniesz do tyłu. W końcu wszystko się opłaca, ponieważ można zobaczyć piękną, nietkniętą dziką przyrodę, którą niewiele osób widziało wcześniej.

Poznajcie Łynę!

Rzeka Łyna położona jest w województwie lubelskim w Polsce. Długość tej rzeki wynosi ok. 26 km. Ujście Łyny znajduje się we wsi Zawadka. Rzeka odgrywa istotną rolę w historii Lublina. Rzeka Łyna ma wyjątkowe położenie geograficzne. Rzeka przepływa przez malownicze krajobrazy, a w jej pobliżu znajduje się wiele historycznych miejsc. Łyna jest rzeką jezior i lasów. Krajobraz nad rzeką jest rozległy i przestronny. Na rzece Łynie można zobaczyć wiele wodospadów i naturalnych jezior. Rzeka znajduje się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Park ten został utworzony w celu ochrony unikalnego krajobrazu tego obszaru.

Spływ rzeką Łyną - jak przebiegał?

Rzeka Łyna jest doskonałym miejscem na pełną przygód aktywność na świeżym powietrzu. Rafting na Łynie to doświadczenie, które zapamiętasz do końca życia. Możemy powiedzieć, że rzeka była dobrze przygotowana do tego wydarzenia. Poziom wody był w sam raz - nie za wysoki, nie za niski. Pogoda była wspaniała - słonecznie i ciepło, z kilkoma chmurami pływającymi po niebie. Nie mieliśmy do czynienia z żadnym deszczem ani burzą.

To był wspaniały dzień na rafting! Sprzęt do raftingu był dobrej jakości. Na tratwie było wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich. Przewodnicy raftingu byli doświadczeni i pomocni. Bardzo dobrze znali rzekę i potrafili przeprowadzić nas przez rwące rzeki i wodospady.